Trhliny v asfaltových vozovkách

Príklady trhlín

Ku vzniku trhlín v asfaltových vozovkách dochádza zvyčajne pri teplotnom rozťahovaní a zmrašťovaní asfaltu, prekopírovaní trhlín od spojov podkladných betónových dosiek Tieto problémy je možné eliminovať použitím výstužného kompozitu.

V nevystuženej asfaltovej vrstve nie sú napätia rozložené rovnomerne, ale vyvíjajú sa v lokálne oslabených miestach v asfalte, čo vedie k následnému rozvoju trhlín. Vo vystuženej asfaltovej vrstve kompozit oddiali vznik únavových a reflexných trhlín tým, že zabraňuje koncentrácii napätí na týchto oslabených resp. viac namáhaných miestach.

Redukcia vzniku teplotných a reflexných trhlín

Princípy pôsobenia výstužných kompozitov

Výstužné prvky zvyšujú odolnosť asfaltovej vrstvy proti únave redukciou vzniku únavových trhlín a ich šírenie asfaltovou vrstvou
Výstužné prvky zlepšujú únavovú odolnosť asfaltovej vrstvy vystavenej ohybovému namáhaniu oddialením počiatku tvorby trhlín.
Výstužné prvky redukujú vznik trhlín zlepšením šmykovej odolnosti asfaltu a schopnosťou prenášať zaťaženie.
Výstužné prvky redukujú vznik trhlín vznikajúcich tepelnou rozťažnosťou podkladných vrstiev.

Produkty:

Pokiaľ cítite potrebu pomôcť s Vaším projektom, výberom správneho výrobku alebo s iným súvisiacim technickým problémom, neváhajte a kontaktujte nás e-mailem na adrese technika@geomat.eu alebo telefónom na čísle +420 548 218 901. Spolu nájdeme správne a funkčné riešenie!

 

 

Využívané produkty

Ďalšie odkazy

E-mailový spravodajPrečo odoberať spravodaj?
Budete zadarmo dostávať na vašu e-mailovú adresu informácie z oblasti vystužovania a stabilizácie asfaltových vozoviek.


Copyright © GEOMAT Slovakia s.r.o., 1998 – 2020 KP9KN3 PP0PN2